Adaptacja

Oferujemy dla Państwa dzieci bezpłatne 3 dni adaptacyjne.

W tym czasie maluszek uczestniczy w zajęciach wraz z rodzicami, przyzwyczajając się do nowego otoczenia, stopniowo zyskując poczucie bezpieczeństwa a także budując więzi z kadrą.

W ramach zajęć adaptacyjnych stawiamy przede wszystkim na wspaniałą zabawę, to dzięki niej zintegrujemy dzieciaki, rodziców i kadrę żłobka. Z pewnością takie zajęcia ułatwią łagodne przejście w nowe środowisko. Podczas spotkań nie zabraknie zajęć animacyjnych, sportowych i smacznych przekąsek.

Zacznij adaptację do żłobka już w domu! Adaptacja to nie tylko kilka dni, które oferuje żłobek. To przede wszystkim proces, w który powinni zaangażować się rodzice na co najmniej jeden miesiąc przed pierwszą wizytą dziecka w placówce. To ogromna zmiana, nie tylko dla dziecka. Często to dorośli bardziej przeżywają tę rewolucję. Dlatego warto wcześniej się do niej przygotować, żeby cały proces przebiegł spokojnie i płynnie.

 

Mamy dla Was – drodzy rodzice – kilka wskazówek, które pomogą przebrnąć przez ten niełatwy okres.

Przede wszystkim pamiętajmy, że dziecko, nawet jeśli jeszcze nie mówi, jest wspaniałym i czujnym obserwatorem. Jest bystre i wyczuwa nastroje rodziców. Nawet jeśli temat żłobka napawa Was obawami, nie możecie pokazać tego dziecku. Rozmawiajcie ze swoimi szkrabami o AKUKU tak, żeby zaciekawić, wzbudzić zainteresowanie, podekscytowanie. Opowiadajcie co będzie się działo podczas jego dnia spędzonego w żłobku – w jakich zajęciach będzie uczestniczył, kogo tam spotka, co dobrego zje…

Ząbki są miejscem rodzinnym i przyjaznym, zabierzcie dziecko na spacer w nasze okolice, pokażcie budynek, opowiedzcie, że niebawem będziecie tu częściej przychodzić na zabawy i spotkania z innymi dzieciakami. Niech droga do AKUKU stanie się stałym elementem Waszego dnia.

Pamiętajcie, że pozytywne nastawienie to połowa sukcesu. Drugą połowę zostawcie nam!